Na ludową nutę

Warsztaty muzyczne z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Korytowa, które miały miejsce 14 listopada 2016 r., rozpoczęły tegoroczną edycję projektu Partnerstwo w bliskości tradycji”. W roku ubiegłym projekt zaowocował ciekawymi cyklem spotkań z najstarszymi mieszkańcami miejscowości naszego powiatu pt. Przesiedleńcze historie życiem reżyserowane. W tym roku zapowiada się równie interesująco.

Na poniedziałkowym spotkaniu było kolorowo, wesoło, śpiewająco, głośno, i przede wszystkim SUUUper 😀 Panie z koła gospodyń z Korytowa zaprezentowały się ze swym sztandarowym projektem, czyli Korytowo na ludowo. Wspomagały ich uczennice ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytowie. Na akordeonie dziarsko sobie poczynał Paweł Lemiesiewicz.  Nad całością czuwała Agnieszka Czukiewska.

Nie mogło więc zabraknąć tradycyjnych strojów, wianków na głowie i przede wszystkim wspaniałej atmosfery. Zabawa była tym lepsza, że po koncercie w wykonaniu gości, wspólnie śpiewaliśmy Lipkę, Ty pójdziesz górą, Czerwone jabłuszko i wiele innych pieśni. Bawiliśmy się przednie.