Przesiedleńcze historie życiem reżyserowane

Dzisiejszego popołudnia w naszej szkole odbyło się niezwykle interesujące spotkanie pod nazwą Przesiedleńcze historie życiem reżyserowane dotyczące powojennej historii miejscowości Zamęcin.

Odwiedzili nas państwo Kazimiera i Władysław Worachowie, jedni z pierwszych osadników na zamęcińskiej ziemi. Przybyli również zaproszeni goście: Tadeusz Krawiec – pasjonat historii naszych ziem, Marek Żurański – sołtys Zamęcina, Zdzisław Górski – prezes Choszczeńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei SEMAFOR,  ks. Paweł Grędziak – proboszcz parafii w Zamęcinie, a także panie z kół gospodyń z Zamęcina, Kołek oraz Suliszewa.

Państwo Worach opowiadali o swych wojennych i powojennych losach, o codziennym życiu w nowej Polsce. Ich opowieść doskonale dopełnił film przedstawiający Zamęcin na starych fotografiach. Spotkanie to stanowiło wspaniałą lekcję historii nie tylko dla młodego pokolenia. Było ono pierwszym z całego cyklu planowanych spotkań, które odbędą się w ramach projektu „Partnerstwo w bliskości tradycji”. Na następne – dotyczące miejscowości Kołki – zapraszamy już 28 kwietnia o godzinie 13.00