Przesiedleńcze historie życiem reżyserowane

Projekt „Partnerstwo w bliskości tradycji” wystartował dokładnie 14 listopada 2015 roku. Przez ten czas ewaluował, rozkwitał i zaowocował wspaniałym przedsięwzięciem, jakim stał się cykl spotkań „Przesiedleńcze historie życiem reżyserowane”.

Główne cele i założenia projektu po kliknięciu w link.


 

Doczekaliśmy się owoców projektu Partnerstwo w bliskości tradycji.

16 stycznia 2017 r. odbyło się cudowne, czwarte już spotkanie w ramach cyklu „Przesiedleńcze historie życiem reżyserowane”. W murach naszej szkoły gościliśmy zintegrowaną, dużą ekipę z miejscowości Raduń. Opowieść o swoich powojennych losach snuli:  Helena CzernichowskaKrystyna TowarnickaMaria Janaszczyk oraz Józef Gigiel.

Zdjęcia z tego spotkania obejrzeć można w galerii oraz na stronie Choszczeńskiej Telewizji TelSat. Zapraszam również do obejrzenia filmu o historii Radunia.


 

5 maja miało miejsce trzecie już spotkanie w ramach cyklu  „Przesiedleńcze historie życiem reżyserowane”. Tym razem pierwsze chwile na przesiedleńczych ziemiach wspominali mieszkańcy Suliszewa. Gościem honorowym była pani Anna Szymańska.

W galerii można obejrzeć zdjęcia z tego spotkania. Zapraszam też na film dotyczący Suliszewa:


28 kwietnia – w ramach drugiego już spotkania pod hasłem „Przesiedleńcze historie życiem reżyserowane” – spotkaliśmy się z mieszkańcami Kołek.

Zdjęcia z tego spotkania obejrzeć można w galerii lub na stronach Starostwa. A na razie zapraszam do obejrzenia filmu na temat przesiedleńczych historii …..mieszkańców miejscowości Kołki


14 kwietnia miało miejsce spotkanie z państwem Worach, jednymi z pierwszych osadników w Zamęcinie. Zdjęcia ze spotkania obejrzeć można w naszej galerii oraz na stronie Starostwa Powiatowego. Zapraszam także do obejrzenia filmu „Przesiedleńcze historie życiem reżyserowane – ZAMĘCIN.


 

Wciąż zapraszamy wszystkie sołectwa gminy Choszczno do współpracy w projekcie Partnerstwo w bliskości tradycji.