Pożegnanie absolwentów LO dla dorosłych


P1070158„Sukces zrodzony w sercu, wystarczy przekuć w czyny”
– takie motto przyświecało uroczystości wręczenia świadectw absolwentom Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Akademia miała miejsce 24 kwietnia w naszej szkole – jedynej w powiecie szkole publicznej umożliwiającej zdobycie dorosłym wykształcenia średniego zupełnie bezpłatnie.
Organizatorki uroczystości – wychowawczynie klas, panie: Elżbieta Andruszewska i Aneta Zaczek zadbały o podniosłą atmosferę, która wyrażała się w pięknej dekoracji i nastrojowej oprawie muzycznej. Jednak o wyjątkowości tego wydarzenia decydowała przede wszystkim postawa absolwentów, w której wyczuwało się dumę, satysfakcję i wzruszenie.
Po uroczystym wręczeniu świadectw i nagród za najwyższe wyniki w nauce, głos zabrali absolwenci. Kwiatami i wyrazami wdzięczności podziękowali oni wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a w szczególności pani dyrektor i swoim wychowawczyniom za to, że zawsze mogli liczyć na wyrozumiałość, pomoc i życzliwość. Najmilsze były jednak słowa absolwentów, którzy twierdzili, że chociaż bardzo często nie mogli doczekać się tego momentu, to jednak trochę żałują, ponieważ opuszczają mury szkoły, w której znaleźli nowe przyjaźnie oraz poznali otwartych, życzliwych ludzi.